تبلیغات
learn something here
 

 

 

learn something here


 

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که می‌توان با استفاده از صفحه دسکتاپ، دوستان خود را سرکار بگذارید و با آنها شوخی کنید؟! در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند جالب و بامزه بپردازیم که کلیه آیکون ها و متعلقات دسکتاپ به علاوه نوار وظیفه و به عبارت دیگر هر آنچه را که در صفحه مانیتور کامپیوتر می بینید غیر فعال شود و کار نکند و حالتی همانند هنگ کردن بوجود آید، در صورتی که همه چیز سر جای خودش باشد و هیچ مشکلی در سیستم بوجود نیامده باشد! با این ترفند می‌توانید در محیط‌هایی نظیر کافی‌نت و یا کامپیوترهای تحت شبکه دانشگاه یا هر جای دیگر، دوستان خود را سرگرم کنید.
با این ترفند دوستان خود را سرکار بگذارید:


بدین منظور:

ابتدا به صفحه دسکتاپ مراجعه کنید.

اکنون کلید PrtScr را بر روی کیبورد بزنید و از صفحه دسکتاپ عکس بگیرید.

از منوی Start به All Programs > Accessories رفته و بر روی Paint کلیک کنید تا Paint ویندوز اجرا شود.

در محیط Paint، کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را فشار دهید و یا از منوی Edit بر روی Paste کلیک کنید تا عکسی که گرفته‌اید وارد برنامه شود.

حال از منوی File بر روی Save as کلیک نموده و فایل را با نام Tarfandcity (یا هر نام دلخواهی) با فرمت BMP در محلی ذخیره نمایید.

سپس از نرم افزار Paint خارج شوید.


اکنون بر روی فضای خالی از دسکتاپ راست کلیک کرده (ترفندسیتی) و از منوی Arrange Icons By بر روی Show Desktop Icons کلیک نمایید تا تیک آن برداشته شود.

خواهید دید که کلیه آیکن‌های موجود در صفحه دسکتاپ ناپدید می‌شود.

در مرحله بعدی بروی نوار وظیفه راست کلیک و Properties را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده گزینه Auto hide the taskbar را انتخاب نمایید.

در آخرین مرحله بروی عکسی که با نام Tarfandcity ذخیره کرده اید راست کلیک کنید و گزینه Set as desktop background را انتخاب نمایید یا از روش زیر آن را به زمینه صفحه دسکتاپ منتقل نمایید:

بر روی فضای خالی از دسکتاپ راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.

در پنجره Display Properties، به تب Desktop رفته و بر روی دکمه Browse کلیک کنید.

سپس تصویری که توسط Paint ذخیره کرده‌اید را انتخاب کرده و بر روی دکمه Open کلیک کنید.

در پایان بر روی OK کلیک کرده و به صفحه دسکتاپ برگردید.


حتمأ متوجه شدید که چه اتفاقی افتاده است! اگر متوجه نشدید سعی کنید در صفحه دسکتاپ بر روی یکی از شورتکات‌های موجود (ترفندسیتی) کلیک کرده و آن را انتخاب کنید. قطعأ غیر ممکن است! در اصل شما تصویری غیر واقعی از صفحه دسکتاپ را به عنوان تصویر پشت زمینه قرار دادید و آیکن‌های دسکتاپ و نوار وظیفه را نیز ناپدید کردید و حاصل چیزی است که می‌بینید.

حال فرض کنید سیستم را ترک کرده‌اید و شخص دیگری با سیستم کار می‌کند. قطعأ گیج خواهد شد! چرا که هر چه سعی میکند نمیتواند آیکن‌های صفحه دسکتاپ را انتخاب کند. در صورتی که سیستم هنگ نکرده و سایر قسمت‌ها به خوبی کار می‌کند.


از این ترفند می‌توانید برای شوخی با دوستان در مکان‌های عمومی نظیر کافی‌نت ها و سایت کامپیوتر دانشگاه استفاده کنید.برای بازگرداندن به حالت اولیه، کافی است یک تصویر دیگر را به عنوان تصویر پیش‌ زمینه ویندوز قرار دهید و مجدد Show Desktop Icons را فعال کنید و در صورت نیاز تیک گزینه Auto hide the taskbar را برای فعال شدن Taskbar بزنید.

  نویسنده : نازنین ׀ تاریخ : شنبه 7 خرداد 1390׀ نظرات


 
CopyRight 2009 , learnsomething.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : Kashkul.Com - P30Temp.Co.Cc