تبلیغات
learn something here
 

 

 

learn something here


 

آشپزی........
 املت سبزیجات:

مواد لازم:
فلفل دلمه ای 2 قاشق
پیاز نگینی 2 قاشق
هویج نگینی 2 قاشق
كدو خورشتی 2 قاشق
گوجه فرنگی 2 عدد متوسط
قرص سبزیجات 0.5 پیمانه
قارچ 3 عدد
آرد 4 قاشق
تخم مرغ 4 عدد
كره و روغن به میزان لازم
نمك، فلفل و دارچین به میزان لازم

طرز تهیه:

پخت این املت بسیار آسان است و در ضمن به علت تنوع مواد و سبزیجات دارای خواص بالایی است.

تمام مواد را با هم مخلوط كرده و در روغن كاملاً داغ سرخ می كنیم. درب ماهی تابه را نگذارید چون عرق می كند. بعد از پخت این طرف، املت را برگردانده تا طرف دیگر املت نیز بپزد. غذا حاضر است نوش جان!                                   


خورشت بامیه با بادمجان یا كدو:

مواد لازم:
مرغ تمیز كرده 1عدد
بادمجان یا كدو 6 عدد
بامیه 500 گرم
پیاز سرخ كرده 250 گرم
غوره 250 گرم
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
نمك و فلفل به میزان لازم
ادویه در صورت تمایل 1/2 قاشق غذاخوری
روغن 150 گرم

طرز تهیه:

مرغ را قطعه قطعه كرده استخوانهای درشت آن را بگیرید و با یك لیوان آب، پیاز سرخ كرده، رب گوجه فرنگی، نمك و فلفل بپزید تا آب آن حدود نصف لیوان بشود.

بادمجان ها را پوست كنده، چاكی در پهلوی آنها بدهید برای مصرف روغن كمتر در هنگام سرخ كردن، به بادمجان شسته و خشك شده، كمی نمك بزنید و یا اینكه مدتی در آب نمك بگذارید و در روغن با حرارت ملایم سرخ كنید. اگر بخواهید با كدو بپزید نیازی به نمك زدن نیست.

چوب بامیه را قطع كرده و بعد از شستن داخل ظرف مرغ می ریزیم. در چاك هر بادمجان یا كدو سرخ شده چند غوره بگذارید و روی ظرف مرغ و بامیه بچینید. سعی كنید ظرف انتخابی مسطح باشد و تمامی مواد در یك ردیف قرار گیرد و سس خورشت به تمام مواد برسد. تمام این مواد باید با هم بجوشد تا خورشت جا بیفتد.                                                           

انواع دلمه:

مواد لازم: گوشت چرخی دویست و پنجاه گرم برنج یك و نیم لیوان لپه یك استكان سبزی معطر شامل جعفری،مرزه،تره،شبید و كمی ریحان یك پیمانه رب گوجه فرنگی یك قاشق نمك،فلفل و ادویه به میزان لازم پیاز داغ دو تا سه قاشق

طرز تهیه مواد گوشتی:

گوشت را با پیاز تف می دهیم. نمك،فلفل و ادویه زده ،با یك و نیم لیوان آب می گذاریم تا گوشت بپزد. بعد لپه را كه قبلا” پخته ایم به گوشت اضافه می كنیم. سبزی را هم اضافه كرده در صورت دلخواه كمی فلفل دلمه ای به مواد گوشتی اضافه می كنیم. در آخر برنج و چاشنی را اضافه كرده ، رب گوجه فرنگی را با كمی آب حل نموده روی مواد گوشتی می ریزیم، كمی بهم می زنیم تا مخلوط شود . مواد گوشتی را كنار گذاشته كمی زرشك به آن می افزاییم.

مواد لازم دلمه: برگ تازه و نازك و بدون شكاف به اندازه لازم موادگوشتی به اندازه چهار نفر چاشنی دلخواه از جمله شكر،آبلیمو،رب انار و شكر،رب آلو

طرز تهیه دلمه:

دلمه برگ- برگها را شسته، در آب گرم چند دقیقه نگه می داریم تا كمی نرم شود. بعد دو برگ راروی هم گذاشته، به طوری كه برگ یكسان پهن شود. مقداری از گوشت را وسط برگ گذاشته و مثل بقچه می پیچیم.

دلمه كلم- كلم بایستی سفید رنگ و سبك باشد. چاقو را به طور مخروطی فرو می كنیم تا سر كلم كنده شود. دوباره چاقو را داخل كلم می گردانیم تا از داخل برش بخورد،سپس در آب جوش انداخته بعد از مدتی كلم برگ برگ می شود. اگر برگ كلم بزرگ بود، قسمت ریشه برگ را بكنید و در ته دیگ بیندازید. در هنگام پیچیدن، ابتدا قسمت ریشه را بپیچید سپس از یك طرف برگ بپیچید تا به طرف دیگر برگ برسید.

دلمه بادمجان- می توانید برای زیبایی، بادمجان را راه راه پوست كنید.

فلفل دلمه ای-فلفل دلمه ای را كمی پایین تر از سر،زیگزاگ برش می دهیم.

دلمه پیاز- سعی كنید از پیازهای سفید رنگ و بیضی شكل یعنی كشیده استفاده كنید. چاقو را از بالا فرو كرده ،سرش را به طور مخروطی بكنید و از یك طرف، پیاز را چاك داده،در آب جوش بیندازید. بعد مدتی ورق ورق می شود. در هر ورقش مواد را ریخته و مثل حلزون بپیچید.

نكات مورد توجه:

1) به جای گوشت چرخی می توان از گوشت كنجه(گوشت گوسفند تكه تكه كوچك) استفاده كرد.

2) برنج بایستی خام باشد. برنج از قبل خیس كرده، دلمه را له می كند.

3) فلفل دلمه ای و بادمجان ابتدا سرخ شود سپس مواد را داخلش ریخته و بپزید، در غیر این صورت تلخ می شود.

4) مواد گوشتی را در بادمجان،فلفل،برگ،پیاز و كلم نصف بریزید وگرنه دلمه های زیرین نمی پزد.

5) مواد داخل بادمجان و گوجه فرنگی را كه خالی می كنید، در ته قابلمه به عنوان ته دیگ استفاده كنید.

6) چاشنی دلمه شامل زرشك،آبلیمو و آبغوره می باشد.

7) ته قابلمه ابتدا چند برگ كلم گذاشته بعد مواد داخل بادمجان و گوجه فرنگی سپس دلمه های درشت و در نهایت دلمه های گذاشته شود. دلمه گوجه فرنگی بایستی رو باشد تا نتركد.

8) برای پخت دلمه، روی قابلمه به اندازه ای آب بریزید كه كامل روی برگ مو (انگور) را نگیرد.

9) زمانی كه می خواهیم دلمه را از روی گاز برداریم، رب را در روغن فراوان سرخ كرده ، فلفل و آبلیمو زده و روی دلمه می پاشیم.


  نویسنده : نازنین ׀ تاریخ : شنبه 7 خرداد 1390׀ نظرات


 
CopyRight 2009 , learnsomething.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : Kashkul.Com - P30Temp.Co.Cc